kicad baskıdevre ve şema çizim programı


Açık kaynak kodlu ücretsiz bir program olan KiCAd Jean Pierre Charras tarafından LIS (Laboratoire des Images et des Signaux) ve IUT (Institut Universitaire de Technologie de grnoble) Saint Martin d'Hères Fransa’ da geliştirilmiş ve GNU (GPL) lisansıyla lisanslanmıştır. Kullanımı diğer programlara göre biraz daha zordur. Ancak özellikleri ve ücretsiz olması programın dünya çapında tanınmasına neden oldu. İşte bir kaç özeliği, çizilen baskıdevreyi 3 boyutlu olarak görebilme, pcb imalat firmalarının kullandığı seri üretim yöntemi GERBER için çıktı alabilme, elektronik veya elektrik şema çizimi yapabilme, semboller oluşturup kaydedebilme, kicad kullanıcıları tarafından oluşturulmuş sembolleri kicad web sayfasında download etmek mümkün.
En son sürüm 25 Ağustos 2008 tarihinde yayınlandı. Yukarıdaki linkten download sayfasına ulaşabilirsiniz... Açılan sayfada download bölümüne tıklayınız ve ftp veya http dizinlerinden aşağıda görünen yazıya tıklayınız...
KiCad-2008-08-25c-final-WinXP_autoinstall.zip (xp kulanıcıları için, linux kullanıcıları diğer linklerden indirebilirler)


Bu yazılar da ilginizi çekebilir:
Yorumlar

Popüler Yayınlar:

chrome ile programsız video nasıl indirilir

grup priz ara kablo yapımı

dc motor yönü değiştirme devresi

transistör karşılık programları ve txt dosyası

EKTS elektrik devreleri simulasyon programı

elektrikli fırın devre bağlantı şeması