opencart gmail ekleme sorunu çözümü


Opencart sistemi oldukça iyi ve ücretsiz bir e-ticaret sistemi ancak gmail yandex gibi mailleri smtp ile eklemek isterseniz sitenize benim gibi ciddi sorunlar yaşayabilirsiniz.

Öncelikle hosting firmanızı arayarak smtp hizmetinin aktifmi yoksa pasif mi olduğunu mutlaka sorun yoksa benim gibi 1 gün uğraşırsınız. Sordum ve pasif olduğunu duyunca şok oldum. Aktif hale getirdi hosting firması. Şoku atlatınca hemen test ettim tabiki yine çalışmadı. Ama en azından google'dan bir güvenlik uyarısı maili ile mesajı geldi telefonuma bu bile iyi bir gelişmeydi. Gmail hesabımda "İmap" etkin ve google güvenlik ayarlarında "düşük güvenlikli uygulamalara izin ver açık" olmasına rağmen.

Sonra hemen mail.php dosyasını incelemeye başladım ve webden bulduğum bir mail.php dosyasını Cpanel'den system/library içine atınca bütün sorunlar sona erdi. Kendi mail.php dosyanızın yedeğini almayı unutmayın.

mail.php dosyasını aşağıdaki linkten indirebilirsiniz:

https://drive.google.com/file/d/0B9F3CyDwz-nINWJPcV95cUxPY1E/view?usp=sharing

Opencart versiyonum 2.3 ve site teması aşağıdaki linkte:

http://www.sedaelektronik.com/

Bu dosyanın çalıştıracağını garanti edemem denemelisiniz. Olmazsa webden bulacağınız başka dosyaları deneyin. Opencart email ayarlarınızı doğru yaptığınızdan emin olun. Zaten bu konuyle ilgili onlarca makale ve düzenleme örneği google'dan bulabilirsiniz. Ayrıca şunu tavsiye ederim mail hesabınızın "imap aktif" edilmeli ve google güvenlik ayarlarından "düşük güvenlikli uygulamalara" izin vermelisiniz. Ayrıca gmail hostinginizi bir cihazınız gibi değerlendiriyor. O cihaz (hosting) benim cihazımdır şeklinde bir onay vermenizde gerekir.

Yorumlar

  1. Hey,Your article is very good.Thanks for your information. I hope you will share your info about open cart.So, if you want to share your blog,you can use our extension in open cart :that's link here:
    https://www.opencart.com/index.php?route=marketplace/extension/info&extension_id=27305&filter_search=green+inventory\
    click here

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar:

grup priz ara kablo yapımı

elektrikli fırın devre bağlantı şeması

gsm sinyal seviyesi asu dbm nedir

dc motor yönü değiştirme devresi

chrome ile programsız video nasıl indirilir

fan aspiratör motoru dönüş yönü değiştirme