patch network ahize köken kablo test cihazı / devresi

patch network ahize köken kablo test cihazı / devresiGeliştirdiğim bu devre patch network utp kablo (rj45), telefon köken (rj11) ve telefon ahize (rj10) kablolarının sağlamlık ve testlerini yapmaktadır. Daha önce buradaki kablo test devresini delikli plaket üzerine kurmuştum ve sadece rj45 patch kabloyu kontrol edebiliyordu. Devreye 2 kablonun daha testini ekledim ve baskıdevre çizimlerini expresspcb ile yaptım. Cross kablo ve düz bağlantı kablolarda test edilebilmektedir. Cross bağlantıda led yanma sırası 3-6-1-4-5-2-7-8 şeklindedir. Reset butonu ile 4017 baştan saymaya başlar.

Daha sonra tam benim istediğim ebatlarda bir kutu alarak devreyi içerisine yerleştirdim. Ayrıca bir beslemeye ihtiyaç duyulmamaktadır. 2 Watt gücündeki 9 volt transformatör baskı devre üzerine yerleştirildi.

Aşağıda devrenin çalışırken çekilmiş videosu ve fotoğrafları görülüyor. Baskıdevre çizimleri ve expresspcb dosyası ile devre şeması çizimlerinin aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

kablo test devresi download

Alternatif link:

kablo test devresi downloadpatch network ahize köken kablo test cihazı / devresipatch network ahize köken kablo test cihazı / devresi

Yorumlar

Popüler Yayınlar:

grup priz ara kablo yapımı

elektrikli fırın devre bağlantı şeması

gsm sinyal seviyesi asu dbm nedir

dc motor yönü değiştirme devresi

chrome ile programsız video nasıl indirilir

fan aspiratör motoru dönüş yönü değiştirme