Basit 12v.dc. 250v.ac. invertör

basit invertör devresi
Bu basit devre ile 10 VA'ya kadar yükleri çalıştırabilirsiniz. Çıkış 250v. olarak gösterilmiş ancak 310 volt'a kadar çıkabilir. Ancak yüke bindiğinde 220 voltmertebelerine inecektir. Akım düşük olduğu için çıkışa bağlı yüklere zarar veremiyecektir. Transformatör olarak 2X9 volt trafo kullanılmış. Daha önce buna benzer bir devre yapmıştım ve gerilim düşürücü trafo ile de invertör gerçekleştirilebiliyor.Tabi kayıp oranı biraz daha fazla olur. Elektrik kesintilerinde düşük güçlü cihaz, adaptör vs. çalıştırmak için ideal bir devre. Deck telefon adaptörlerinde kullanılabilir. Alıntı yapılan siteye buradan gidebilirsiniz.

Yorumlar

  1. devrenin çalışma prensibi nedir

    YanıtlayınSil
  2. Her ne kadar basit gibi görüsede malzemeleri kalitesiz oluşu basit gibi görünen devreler.zorlaşıyor

    YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Önemli Not: Google hesabı paylaşılmamış, unknown yorumlar yayınlanmaz, gizlilkte bir yere kadar. Yazıları paylaş butonundan face, twitter, görselleri pinterest veya instagram whatsapp üzerinden paylaşabilirsiniz. Kırık Linkleri ve konuyla ilgili fikirlerinizi yorum formundan bildirebilirsiniz.

Important Note: Google account is not shared, unknown comments will not be published, to some extent in privacy. You can share posts via face, twitter, photos pinterest or Instagram WhatsApp. You can report your ideas about Broken Links from the comment form.

Popüler Yayınlar:

chrome ile programsız video nasıl indirilir

dc motor yönü değiştirme devresi

transistör karşılık programları ve txt dosyası

grup priz ara kablo yapımı

Ultrasonik fare kuş kovucu devresi

elektrikli fırın devre bağlantı şeması