transistör karşılık programları ve txt dosyası


Transistör karşılıkları, bacak bağlantıları ve kılıf yapıları hakkında bilgiler veren 2 programdan bahsetmek istiyorum.

1- İlk bahsetmek istediğim bir access uygulaması. Transistörlerin bacak-kılıf bağlantıları için çok ayrıntlı bilgiler verilmiş.Ayrıca bir malzemenin Amerikan, japon, Rus ve Avrupa standartlarındaki karşılıklarını veriyor. Aşağıda BD135 için yaptığımbir aramanın resimleri görülüyor. Tip transistör bölümüne aradığımız transistörü yazıp cauta butonuna tıklamak yeterli.Bu uygulama kurulum gerektirmiyor. Bilgisayarınızda MS access olması gerekiyor dosya database dosyası ve uzantısı mdb

Uygulamayı buradan indirebilirsiniz...
alternatif link:
Uygulamayı buradan indirebilirsiniz...

Aşağıdaki resimde arama sonucu görülüyor. Ve malzemenin bacak-kılıf bağlantıları hakkında bilgiler vermektedir. Retur butonu ile ana menüye geri dönebilirsiniz...

2- İkinci uygulama vega elektronik tarafından ücretsiz olarak dağıtılan komponent karşılık tablosu programı. Bu program da kurulum gerektirmiyor. işte burada txt dosyası devreye giriyor. Program yaptığınız aramayı crossref.txt dosyasından bularak sizi cevaplıyor. Bu txt dosyası içerisinde olmayan malzemeleri uygun şekilde ekleyerek veri tabanını geliştirebilirsiniz.Ancak bu dosyanın salt okunur özelliğini kapatmanız gerekiyor. Programın çalışması için programla txt dosyasının aynı klasörde olmasına dikkat edin. Şunuda eklemek isterim. Bazı entegrelerin karşılıkları da bu programda mevcut.

Komponenet karşılıkları tablosunu ve kaynak txt dosyasını buradan indirebilirsiniz...
alternatif link:
Komponenet karşılıkları tablosunu ve kaynak txt dosyasını buradan indirebilirsiniz...

Aşağıda ki resimde programla bc237 için yaptığım bir sorgulama var.Bu resimdede not defterinde txt dosyasında ctrl+f tuşlarını kullanarak 2n3055 için yaptığım arama var.

Yorumlar

  1. Bu sektörle (professional-Amator)ilgili olanlara bilhassa de amatörler çok yararlı olacağını umuyorum.
    Çok Teşekkür ederim.

    YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Önemli Not: Google hesabı paylaşılmamış, unknown yorumlar yayınlanmaz, gizlilkte bir yere kadar. Yazıları paylaş butonundan face, twitter, görselleri pinterest veya instagram whatsapp üzerinden paylaşabilirsiniz. Kırık Linkleri ve konuyla ilgili fikirlerinizi yorum formundan bildirebilirsiniz.

Important Note: Google account is not shared, unknown comments will not be published, to some extent in privacy. You can share posts via face, twitter, photos pinterest or Instagram WhatsApp. You can report your ideas about Broken Links from the comment form.

Popüler Yayınlar:

chrome ile programsız video nasıl indirilir

dc motor yönü değiştirme devresi

Ultrasonik fare kuş kovucu devresi

grup priz ara kablo yapımı

fan aspiratör motoru dönüş yönü değiştirme