LM317T ile flaşör devresi

lm317 flaşör devresi

Daha önce lm317 ile flaşör devresi yayınlamıştım ancak simulasyon olduğu için bazı arkadaşlar devreyi çalıştıramadıklarını bildirdiler. Bende gerçek uygulamayı yapmaya karar verdim. Videosu ve devre şeması aşağıda. Tabi simulasyonda kullandığım değerlerden oldukça farklı değerler kullanmak zorunda kaldım. Anlaşıldığı üzere her simulasyon çalışacak diye bir şey yok :)

Devrede led diyot kullandım ancak 12 volt flamanlı ampülde flaş yapacaktır denemedim ama olabilir. Osilatör kullanmadan flaşör yapmak isteyenler için pratik bir çözüm.

Daha basit ucuz flaşör devresi örnekleri yazı sonunda bulabilirsiniz. 

Devre videosu:Devre şeması:


lm317 flaşör devresi
LM317T pin bağlantıları:

lm317 devre şeması
Daha basit ucuz flaşör devresi örnekleri:
Dikkat 220 volt ile çalışanlar tehlikelidir.buradan devrenin videosunu izleyebilirsiniz...


Yorumlar

  1. Sadece yaniyor ne yapmalıyım

    YanıtlayınSil
  2. Bağlantılarınızı ve elemanlarınızı kontrol ediniz. Lm317 pin bağlantıları yanlış yapılmış ollabilir. Kullandığınız malzemelerden birisi bozuk yada değeri yanlış olabilir. Videoda görüldüğü gibi çalışan bir devre.

    YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Önemli Not: Google hesabı paylaşılmamış, unknown yorumlar yayınlanmaz, gizlilkte bir yere kadar. Yazıları paylaş butonundan face, twitter, görselleri pinterest veya instagram whatsapp üzerinden paylaşabilirsiniz. Kırık Linkleri ve konuyla ilgili fikirlerinizi yorum formundan bildirebilirsiniz.

Important Note: Google account is not shared, unknown comments will not be published, to some extent in privacy. You can share posts via face, twitter, photos pinterest or Instagram WhatsApp. You can report your ideas about Broken Links from the comment form.

Popüler Yayınlar:

chrome ile programsız video nasıl indirilir

grup priz ara kablo yapımı

Ultrasonik fare kuş kovucu devresi

fan aspiratör motoru dönüş yönü değiştirme

transistör karşılık programları ve txt dosyası

dc motor yönü değiştirme devresi