pic18LF4520 ile tetris

tetris devresi
Pic18lf4520 üzerine kurulu ilginç bir proje. 8X16 dot matrix led ekran olarak kullanılmış. Kaynak kodu ve ayrıntılı kaynak bilgiler için buraya tıklayın. Altenatif olarak buradan indirebilirsiniz.

2. alternatif indirme linki download

Devre şemasında da görüldüğü gibi pickit2 programlayıcı ICSP olarak karta bağlanmış. Devre üzerinde programlama imkanı sağlanmış. Açık kaynak kodu, dot matrix uygulamalar yapmak isteyen arkadaşlar için güzel fikirler verebilir.

Devre şeması:

tetris devre şeması

Yorumlar

  1. Gerçekten de devre baya ilgi çekici olmuş.Devredeki eleman sayısıda çok az.Acaba pili ne kadar gidiyor?

    YanıtlayınSil
  2. Tetris öyle bir oyunki, ortaokuldayken hiç elimden düşürmezdim. İnsanda bağımlılık yapıyor. Buda demektirki baya pil harcatır :) Süresini işlemcinin çektiği akım ve led akımları ile hesaplamak lazım.

    YanıtlayınSil
  3. Bayağı güzel bir devre davut güzel araştırma yapmışsın.

    YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Önemli Not: Google hesabı paylaşılmamış, unknown yorumlar yayınlanmaz, gizlilkte bir yere kadar. Yazıları paylaş butonundan face, twitter, görselleri pinterest veya instagram whatsapp üzerinden paylaşabilirsiniz. Kırık Linkleri ve konuyla ilgili fikirlerinizi yorum formundan bildirebilirsiniz.

Important Note: Google account is not shared, unknown comments will not be published, to some extent in privacy. You can share posts via face, twitter, photos pinterest or Instagram WhatsApp. You can report your ideas about Broken Links from the comment form.

Popüler Yayınlar:

chrome ile programsız video nasıl indirilir

grup priz ara kablo yapımı

Ultrasonik fare kuş kovucu devresi

fan aspiratör motoru dönüş yönü değiştirme

transistör karşılık programları ve txt dosyası

dc motor yönü değiştirme devresi