wireless ile elektrik transferi iletimi

wireless ile elektrik transferi iletimi
Eric Giler tarafından yapılan oldukça ilginç ve yeni bir sunum. Aşağıdaki videodan wireless ile kablosuz elektrik transferinin nasıl gerçekleştirildiğine bakabilirsiniz. Türkçe altyazı seçeneği de mevcut. Bir LCD monitörün enerji kablosu takılı olmadan çalıştığını ve wireless alanına giren bir cep telefonunun bataryasız çalışmaya başladığını göreceksiniz.

Sunum elektriğin hayatımızdaki yerini anlatan görsellerle başlıyor. Pil ve kabloların çevreye verdiği zararları anlttıktan sonra wireless ile elektrik iletiminin çalışma prensibinden bahsediliyor. Sonra LCD monitör ve cep telefonları ile uygulamanın nasıl çalıştığı kalabalık bir insan topluluğu önünde sergileniyor. Kaynak siteye buradan gidebilirsiniz.Yorumlar

  1. yakında elektirili uçaklara gemilere yolcu otobüslerine kablosuz elektirikli tirenlere elektirikli heli koptere hazır olun çünki geliyor ağır ağır
    kablo kirliliğine son

    YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Önemli Not: Google hesabı paylaşılmamış, unknown yorumlar yayınlanmaz, gizlilkte bir yere kadar. Yazıları paylaş butonundan face, twitter, görselleri pinterest veya instagram whatsapp üzerinden paylaşabilirsiniz. Kırık Linkleri ve konuyla ilgili fikirlerinizi yorum formundan bildirebilirsiniz.

Important Note: Google account is not shared, unknown comments will not be published, to some extent in privacy. You can share posts via face, twitter, photos pinterest or Instagram WhatsApp. You can report your ideas about Broken Links from the comment form.

Popüler Yayınlar:

chrome ile programsız video nasıl indirilir

grup priz ara kablo yapımı

Ultrasonik fare kuş kovucu devresi

fan aspiratör motoru dönüş yönü değiştirme

transistör karşılık programları ve txt dosyası

dc motor yönü değiştirme devresi