Lazer ve webcam ile mesafe ölçümü

lazer mesafe ölçümü webcam
lazer ile mesafe ölçümü
Basit bir lazer ve webcam kullanılarak mesafe ölçümü yapılabilen bir proje. Bilgisayar ekranında webcam ve lazer ile cisim arasındaki mesafe VB.de hazırlanmışbir programdan (laser range finder) takip edilebiliyor. Sistemin çalışması için bilgisayarınıza videoocx activeX programının kurulu olması gerekiyor.Aşağıdaki linkten bütün dosyaları indirebilirsiniz. Ayrıca laser range finder programının kaynak kodlarıda web sitesinde verilmiş. Alıntı yapılan siteye buradan gidebilirsiniz.

Yorumlar

  1. bu projenin bir benzerini c# ta yapmaya çalışıyorum bir yere kadar geldim ama tamamlayamadım bana bu konuda yardım edebilirmisiniz benim yaptığım sistemde lazeri takip ediyor yarıçapının pixel değerlerinide alıyorum ama uzaklığı hesaplayan formülü bulamadım bu konuda bana yardım edebilir misiniz

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Önemli Not: Google hesabı paylaşılmamış, unknown yorumlar yayınlanmaz, gizlilkte bir yere kadar. Yazıları paylaş butonundan face, twitter, görselleri pinterest veya instagram whatsapp üzerinden paylaşabilirsiniz. Kırık Linkleri ve konuyla ilgili fikirlerinizi yorum formundan bildirebilirsiniz.

Important Note: Google account is not shared, unknown comments will not be published, to some extent in privacy. You can share posts via face, twitter, photos pinterest or Instagram WhatsApp. You can report your ideas about Broken Links from the comment form.

Popüler Yayınlar:

chrome ile programsız video nasıl indirilir

dc motor yönü değiştirme devresi

transistör karşılık programları ve txt dosyası

grup priz ara kablo yapımı

Ultrasonik fare kuş kovucu devresi

elektrikli fırın devre bağlantı şeması