dtmf tabanlı kablosuz haberleşme sistemi tasarımı

dtmf kablosuz haberleşme

Proje kızılötesi haberleşme ve dtmf uygulamasının birlikte kullanlan güzel bir örneği olmuş. DTMF üreteci olarak KS 58006, ton kod çözücü olarak 8870, karşılaştırıcı olarak LM311 ve verici kısmında 555 entegresi kullanılmış. Aşağıdaki linkten pdf dosyayı indirebilirsiniz.

Hazırlayan: Yavuz Erol

Bu çalışmada DTMF üreteci ve DTMF kod çözücü kullanılarak bir optik haberleşme sistemi tasarlanmıştır. Tasarlanan sistem ile 7-8 metre mesafeden kablosuz veri iletişimi gerçekleştirilebilmektedir. Verici devresindebulunan 3x4’lük tuş takımı yardımıyla yaklaşık 50 metrekarelik bir alanda 12 farklı kontrol işlemini yürütmek mümkün olmaktadır.

Anahtar sözcükler: DTMF üreteci, DTMF kod çözücü, Kablosuz haberleşme

DTMF kablosuz haberleşme download

alternatif link:

DTMF kablosuz haberleşme download

Yorumlar

  1. Siteniz sayesinde faydalı bilgilere ulaştım. Özellikle bu tarz akademik belgeleri paylaşmanız çok güzel. Güzel paylaşımlarınızın devamını dilerim. İyi çalışmalar.

    YanıtlayınSil
  2. İlginiz için sağolun. Akademik çalışmaları mümkün olduğunca paylaşmaya çalışıyorum. Her işin önce teorisini öğrenmek sağlam temeller atılmasını sağlıyor. Bu çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ederim.

    YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Önemli Not: Google hesabı paylaşılmamış, unknown yorumlar yayınlanmaz, gizlilkte bir yere kadar. Yazıları paylaş butonundan face, twitter, görselleri pinterest veya instagram whatsapp üzerinden paylaşabilirsiniz. Kırık Linkleri ve konuyla ilgili fikirlerinizi yorum formundan bildirebilirsiniz.

Important Note: Google account is not shared, unknown comments will not be published, to some extent in privacy. You can share posts via face, twitter, photos pinterest or Instagram WhatsApp. You can report your ideas about Broken Links from the comment form.

Popüler Yayınlar:

chrome ile programsız video nasıl indirilir

dc motor yönü değiştirme devresi

transistör karşılık programları ve txt dosyası

grup priz ara kablo yapımı

Ultrasonik fare kuş kovucu devresi

Brenner8 9 usb programlayıcı arayüz programı usburn ve kullanım kılavuzu