sahte para kontrol devresi

Devre yukarıdaki resimdekine benzer bir kutu içerisine konularak kullanılabilir. Mor ışık veren floresan ile paralar üzerindeki özel işaretler görülebilir. 6 volt akü ile çalıştırılarak mobil olarak kullanılabilir. Transformatör olarak sarı renkli ışıldak trafosu kullanılmış. Lambanın parlaklık ayarı 10 k pot ile yapılmakta ve TIP30 transistörüne soğutucu bağlanmalı.

Yorumlar

  1. tıp 30 transistörünü bulamadım tıp 3055 gibi şeler var acaba bunlar aynımı fazla bilgim yok elektronikle ilgili yerine ne kullanabilirim birde ordaki kondansatörler nası elektrolitik mi anlayamadımda

    YanıtlaSil
  2. TIP30 yerine BD240 kullanabilirsiniz. Kondansatörler kutupsuz. Birisi 100NF diğeri 4.7NF. Kolaygelsin.

    YanıtlaSil
  3. isis de arama yaparsan tip30 çıkmaz dediğin gibi 3055 çıkar sen devre tasarlarken tip 32 olarak kur toplarken yine tip 30 takarsın.sonuçta ikisi de pnp transistor.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Önemli Not: Google hesabı paylaşılmamış, unknown yorumlar yayınlanmaz, gizlilkte bir yere kadar. Yazıları paylaş butonundan face, twitter, görselleri pinterest veya instagram whatsapp üzerinden paylaşabilirsiniz. Kırık Linkleri ve konuyla ilgili fikirlerinizi yorum formundan bildirebilirsiniz.

Important Note: Google account is not shared, unknown comments will not be published, to some extent in privacy. You can share posts via face, twitter, photos pinterest or Instagram WhatsApp. You can report your ideas about Broken Links from the comment form.

Popüler Yayınlar:

chrome ile programsız video nasıl indirilir

dc motor yönü değiştirme devresi

transistör karşılık programları ve txt dosyası

grup priz ara kablo yapımı

Ultrasonik fare kuş kovucu devresi

elektrikli fırın devre bağlantı şeması