güneş enerjisinden elektrik enerjisi nasıl elde edilir


Güneş enerjisinin nasıl elektriğe çevrileceği ve kullanıma hazırlanacağını anlatan faydalı bir yazı. Güneş solarları (fotovoltaik piller) için faydalı bilgiler mevcut. Emeği geçenlere teşekkür ederim. Pdf dokümanı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.
Güneş pilleri ile elektrik üretimi download
alternatif link:
Kaynak: bilgiustam.com

Yorumlar

  1. hali hazırda yeni bir sistem vede bu şekilde bir sistem kurmak baya bir pahalıya maal oluyor. çalıştığım şirkette sokak aydınlatmasında solar panel kullanılarak yapılıyor. solar için akü şarjörünün sağlam olması lazım piyasadakiler biraz dandik birde kurulan sistemin kw/h hesabının çok iyi yapılması lazım yoksa yarı yolda kalabilirsiniz.

    YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Önemli Not: Google hesabı paylaşılmamış, unknown yorumlar yayınlanmaz, gizlilkte bir yere kadar. Yazıları paylaş butonundan face, twitter, görselleri pinterest veya instagram whatsapp üzerinden paylaşabilirsiniz. Kırık Linkleri ve konuyla ilgili fikirlerinizi yorum formundan bildirebilirsiniz.

Important Note: Google account is not shared, unknown comments will not be published, to some extent in privacy. You can share posts via face, twitter, photos pinterest or Instagram WhatsApp. You can report your ideas about Broken Links from the comment form.

Popüler Yayınlar:

chrome ile programsız video nasıl indirilir

dc motor yönü değiştirme devresi

grup priz ara kablo yapımı

transistör karşılık programları ve txt dosyası

Ultrasonik fare kuş kovucu devresi

Brenner8 9 usb programlayıcı arayüz programı usburn ve kullanım kılavuzu