seçilen frekansta çalışan röle LM567 li

LM567 ton dekoder entegresi ile oluşturulmuş bir devre. P ile seçtiğiniz frekans girişe uygulandığında röle çekiyor. Diğer frekans değerlerinde devre pasif durumda. Değişik uygulamalarda kullanılabilir. Frekans aralığı 10 hz.-500KHZ. Aşağıdaki formulden frekansı hesaplayabilirsiniz.
F= 1/RC

Yorumlar

  1. bu devreyi hangi amaç için kullanabilirim

    YanıtlayınSil
  2. Elektrik hattınızdaki frekansın belli limitleri aşması durumunda enerjiyi kapatmak için kullanılabilir. Bu devreden 2 tane yapılarak biri 45 hz. diğeri 55 hz. ayarlanarak bu frekansların dışında çalışmama için kullanılabilir. Uzaktan elektrik tesisatı üzerinden cihaz çalıştırmak için kullanılabilir. Uzak bir noktadan göndererceğiniz frekans ile bir cihazı çalıştırabilirsiniz. Örnekler çoğaltılabilir.

    YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Önemli Not: Google hesabı paylaşılmamış, unknown yorumlar yayınlanmaz, gizlilkte bir yere kadar. Yazıları paylaş butonundan face, twitter, görselleri pinterest veya instagram whatsapp üzerinden paylaşabilirsiniz. Kırık Linkleri ve konuyla ilgili fikirlerinizi yorum formundan bildirebilirsiniz.

Important Note: Google account is not shared, unknown comments will not be published, to some extent in privacy. You can share posts via face, twitter, photos pinterest or Instagram WhatsApp. You can report your ideas about Broken Links from the comment form.

Popüler Yayınlar:

chrome ile programsız video nasıl indirilir

dc motor yönü değiştirme devresi

transistör karşılık programları ve txt dosyası

grup priz ara kablo yapımı

Ultrasonik fare kuş kovucu devresi

Brenner8 9 usb programlayıcı arayüz programı usburn ve kullanım kılavuzu