uzaktan kumanda kontrol devreleri ve video

Bu iki devre ile tv, dvd, uydu alıcısı gibi cihazların uzaktan kumandalarının sağlam olup olmadığını kontrol edebiliriz. Aşağıda infrared alıcı modül resmi görülmektedir.


Tabi hiç böyle devrelerle uğraşmak istemiyorum diyorsanız cep telefonunuzu kontrol cihazı olarak kullanabilirsiniz. Cep telefonunuzda kamera olması ve çekim yapabilmesi yeterli. Cep telefonlarımızın kameraları bizlerin göremediğimiz ışık frekanslarını görebiliyorlar. Kamerayı çalıştırın ve uzaktan kumandanın infrared ledin olduğu kısmı çekin. Kumandanın herhangi bir tuşuna basın ekranda bir ışık göreceksiniz. Kumandanın bütün düğmelerini bu şekilde kontrol edebilirsiniz. Aşağıda cep telefonu kamerasıyla kontrol ettiğim uzaktan kumanda videosunu izleyebilirsiniz.

Alıntı yapılan siteye ulaşmak için buraya tıklayınız...

Yorumlar

  1. belki basit bir yontem ve her konuda etkilimidir bilmiyorum ama kameralı cep telefonlarının kamerasını actıktan sonra kontrol etmek istediğiniz kumandayı kamera onune getirerek tuşlarına bastıgınızda gözü beyaz ışık verıyor ve kumanda bu sekildede sağlam mı değilmi diye kontrol edilebiliyor en azından ben bu yontemı kullanıyorum

    YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Önemli Not: Google hesabı paylaşılmamış, unknown yorumlar yayınlanmaz, gizlilkte bir yere kadar. Yazıları paylaş butonundan face, twitter, görselleri pinterest veya instagram whatsapp üzerinden paylaşabilirsiniz. Kırık Linkleri ve konuyla ilgili fikirlerinizi yorum formundan bildirebilirsiniz.

Important Note: Google account is not shared, unknown comments will not be published, to some extent in privacy. You can share posts via face, twitter, photos pinterest or Instagram WhatsApp. You can report your ideas about Broken Links from the comment form.

Popüler Yayınlar:

chrome ile programsız video nasıl indirilir

dc motor yönü değiştirme devresi

grup priz ara kablo yapımı

transistör karşılık programları ve txt dosyası

Ultrasonik fare kuş kovucu devresi

Brenner8 9 usb programlayıcı arayüz programı usburn ve kullanım kılavuzu