4 bilgisayarı birbirine bağlamak ağ oluşturmak

Hub kullanmadan 4 bilgisayarı birbirine bağlamak için yeterli miktarda cat-5 kablo, 4 adet RJ-45 jak ve Rj-45 sıkıştırma pensesi yeterlidir.
1. İŞLEM:
Kablomuzun 1 ucunu açıyoruz ve 8 damarlı kabloyu 4 lü 2 guruba ayırıyoruz.
1. gurup
Turuncu beyaz 1.pin
Turuncu 2.pin
Yeşil beyaz 3.pin
Yeşil 6.pine yerleştirip birinci RJ-45 jakı pense ile irtibatlandırıyoruz.

Şimdi sıra 2. guruba geldi.
2. gurup
Mavi 1.pin
Mavi beyaz 2. pin
Kahverengi beyaz 3. pin
Kahverengi 6. pine yerleştirip ikinci RJ-45 jakı pense ile irtibatlandırıyoruz.

Böylelikle kablomuzun 1 ucunda yukarıdaki şekilde hazırlanmış iki RJ-45 jaklı görünümü elde etmiş oluruz.
2.İŞLEM:
Kablomuzun diğer ucunu açıyoruz ve 8 damarlı kabloyu 4 lü 2 guruba ayırıyoruz.
1. gurup
Yeşil beyaz 1.pin
Yeşil 2.pin
Turuncu beyaz 3. pin
Turuncu 6. pine yerleştirip üçüncü RJ-45 jakı pense ile irtibatlandırıyoruz.

2. gurup
Kahverengi beyaz 1. pin
Kahverengi 2. pin
Mavi beyaz 3.pin
Mavi 6.pine yerleştirip dördüncü RJ-45 jakı pense ile irtibatlandırıyoruz.

SONUÇ:
Böylelikle 4 başlı bir cat-5 kablo ile 4 bilgisayarı birbirine hub kullanmadan bağlayabiliriz. Tabiî ki bütün bilgisayarlarda Ethernet kartı olması gerekiyor.

2 bilgisayarı birbirine bağlamak hakkında bilgiler için burayı 
tıklayınız...
3 bilgisayarı birbirine bağlamak hakkında bilgiler için burayı tıklayınız...<br /><span style="font-family:trebuchet ms;">Hub kullanmadan 4 bilgisayarı birbirine bağlamak için yeterli miktarda cat-5 kablo, 4 adet RJ-45 jak ve Rj-45 sıkıştırma pensesi yeterlidir.<br />1. İŞLEM:<br />Kablomuzun 1 ucunu açıyoruz ve 8 damarlı kabloyu 4 lü 2 guruba ayırıyoruz.<br />1. gurup<br />Turuncu beyaz 1.pin<br />Turuncu 2.pin<br />Yeşil beyaz 3.pin<br />Yeşil 6.pine yerleştirip birinci RJ-45 jakı pense ile irtibatlandırıyoruz.<br /><br />Şimdi sıra 2. guruba geldi.<br />2. gurup<br />Mavi 1.pin<br />Mavi beyaz 2. pin<br />Kahverengi beyaz 3. pin<br />Kahverengi 6. pine yerleştirip ikinci RJ-45 jakı pense ile irtibatlandırıyoruz.<br /><br />Böylelikle kablomuzun 1 ucunda yukarıdaki şekilde hazırlanmış iki RJ-45 jaklı görünümü elde etmiş oluruz.<br />2.İŞLEM:<br />Kablomuzun diğer ucunu açıyoruz ve 8 damarlı kabloyu 4 lü 2 guruba ayırıyoruz.<br />1. gurup<br />Yeşil beyaz 1.pin<br />Yeşil 2.pin<br />Turuncu beyaz 3. pin<br />Turuncu 6. pine yerleştirip üçüncü RJ-45 jakı pense ile irtibatlandırıyoruz.<br /><br />2. gurup<br />Kahverengi beyaz 1. pin<br />Kahverengi 2. pin<br />Mavi beyaz 3.pin<br />Mavi 6.pine yerleştirip dördüncü RJ-45 jakı pense ile irtibatlandırıyoruz.<br /><br />SONUÇ:<br />Böylelikle 4 başlı bir cat-5 kablo ile 4 bilgisayarı birbirine hub kullanmadan bağlayabiliriz. Tabiî ki bütün bilgisayarlarda Ethernet kartı olması gerekiyor.<br /><br />2 bilgisayarı birbirine bağlamak hakkında bilgiler için burayı </span><a href="http://elektroinfo.blogspot.com/2008/02/2-bilgisayarla-ag-olusturmak.html"><span style="font-family:trebuchet ms;">tıklayınız...</span></a><br /><span style="font-family:trebuchet ms;">3 bilgisayarı birbirine bağlamak hakkında bilgiler için burayı </span><a href="http://elektroinfo.blogspot.com/2008/02/3-bilgisayarla-ag-olusturmak.html"><span style="font-family:trebuchet ms;">tıklayınız...</span></a>

Yorumlar

Popüler Yayınlar:

grup priz ara kablo yapımı

gsm sinyal seviyesi asu dbm nedir

chrome ile programsız video nasıl indirilir

dc motor yönü değiştirme devresi

elektrikli fırın devre bağlantı şeması

fm radyo alıcı